KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15847264
nr 1584 7264
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Interiör. Signerad, daterad 1936. Bildmått: 15x11 cm, yttermått inklusive ram: 32x25,5
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
måndag 11 december 2023
kl 19:12:00